top of page

די כבר לאחר

7 טיפוסים של מאחרנים, ומה הפתרון של כל טיפוס וטיפוס


תמונה של אשה מתעוררת בבהלה שהיא מאחרת

כן, אתם יודעים שאתם משלמים על זה מחיר כבד. אתם בלחץ, עסוקים בלהתנצל ובלהרגיש לא נעים מול לקוחות, קולגות, בני משפחה. אבל מה אפשר לעשות? לומר לאדם שנוטה לאחר "תבוא בזמן" זה כמו לומר לאכלן כפייתי "אל תאכל כל כך הרבה". מסתבר, שלמאחרנים בינינו יש תפיסת זמן שונה, והם מתחלקים לכמה קטגוריות.


לאיזה מהקטגוריות אתם משתייכים? (אפשר להשתייך ליותר מאחת) ומה הפתרון.


הרציונאלי/ת


אתם מגיעים תמיד באיחור, ותמיד יש לכם לזה סיבה לוגית – עומס תנועה, המון בלת"מים...


מה נדרש? להכריז שיש בעיה. כן, לכולנו יש בלת"מים וכולנו נוהגים באותם כבישים בישראל ובכל זאת – רובנו לא מאחרים כלללל הזמן! יש מצב שאתם לא מעריכים נכון את הזמן הנדרש? יש מצב שאתם צריכים לצאת מהבית כמה דקות קודם?


המפיק /ה


יש לכם לוח משימות עמוס מפה לפה. בשעה אחת אתם מתכננים לקחת את הכלב לטיול, להתקלח, להכין ארוחת בוקר, לקחת את הילדים לבית הספר ולסדר את הגבות.. או משהו אחר.. ובסוף אתם מופתעים שאתם עם הלשון בחוץ ובאיחור.


מה נדרש? להפחית את מספר המשימות ברשימה, לבדוק כמה כל משימה באמת לוקחת ולתכנן את היקף המשימות במתאם לתקציב הזמן שלרשותכם.. יפתיע אתכם שגם אם הייתם בטוחים שאתם מתקלחים 20 דקות.. זה בעצם 30 דקות.. ולקחת את הילדים לבית הספר.. לוקח באופן ריאלי הרבה יותר ממה שחשבתם. קוראים לזה – להסתכל לנמר בעיניים!


איש/ת הדדליין


אתם דוחים הכל. רק לחץ מטורף מניע אתכם. אתם יוצאים מהבית ברגע האחרון, וכל פקקון תנועה הכי קטן הופך להיות אסון.


מה נדרש? תחילת היום תרשמו לכם את שעות היציאה לכל מכל מקום (מהבית למשרד, מהמשרד לפגישה וכן הלאה). תקפידו להיות ריאליים בהערכת הזמנים שלכם. לאחר מכן צרו התראות בטלפון לכל שעת יציאה: 30 דקות לפני להתארגנות, 10 דקות לפני ליציאה.


חובב/ת העונג


שליטה עצמית ואתם.. איך נאמר.. כמו שמן ומים..


אתם לוחצים על כפתור הסנוז, מענגים על עוד כמה דקות במיטה, וחייבים גם קפה שני בנחת.


מה נדרש? לרתום את העונג. להקצות זמן לקפה השני, לצ'פר את עצמכם על כל פעם שאתם מגיעים בזמן.


זה/זו שנפשו פזורה


תמיד מאשימים אתכם שאתם לא שמים לב, אתם שוכחים פגישות וגם כשאתם זוכרים אותם – אתם לא מוצאים את המפתחות לאוטו ברגע האחרון או את הארנק.


מה נדרש? מקום קבוע (וקשיח ברזל) לארנק והמפתחות. התבוננו כל ערב בלו"ז של מחר ותכננו (כולל חיפוש כתובת של פגישות, מגרש חנייה סמוך, בדיקת זמן הגעה משוער בוויז), השמשו בתזכורות בטלפון ותזכורות פיזיות כמו post it.


המורד/ת


אתם יודעים להגיע בזמן כשזה ממש ממש חשוב לכם, אבל אתם בדרך כלל מאחרים כי, האמת היא, שבשקט בשקט..אתם בועטים בכללים ובסמכות.


מה נדרש? לכנס ישיבה ולשוחח על מה שמפריע לכם. אם הסכמתם להשתתף בפגישה כלשהי – שחקו לפי הכללים. ואם אתם לא רוצים לשחק לפי הכללים – תודיעו על בעיה עם הפגישה.

החרדתי/ת


אתם סובלים מערך עצמי נמוך וסטנדרטים נמוכים ואולי אפילו סובלים מחרדה או דיכאון. הימנעות ודחיינות הם עניין שבשגרה עבורכם. אולי לוקח לכם המון זמן בבוקר להחליט מה ללבוש, כי בשום שילוב אתם לא אוהבים את הבבועה במראה.


מה נדרש? בדקו מה ההחלטות שמעכבות אתכם בבוקר והעבירו אותם לערב קודם (כמו- בחירת בגדים למחר בבוקר). אולי שווה לשקול טיפול מקצועי.בשורה התחתונה – להיות בזמן זה חלק מהמקצוענות שלנו, ולא משנה באיזה תחום. אם אתם מחוייבים לעמוד בלוח זמנים קחו בחשבון שזה תהליך של התבוננות, תיקון, דיוק, שינוי הרגלים וחוזר חלילה. נדרשת פה התמדה.


Comentários


ארכיון

תגיות

עקבו אחרינו

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page